Hakkımda

Hakkımda | Erkan Boz

Ben Kimim?

9 Mayıs 2002 tarihinde Isparta'da doğdum. TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde Motorlu Araçlar Teknolojisi bölümünü yüksek derece ile tamamladım. Eğitim alanımla kesişen ORMA A.Ş. şirketinde görev yapmanın yanında Tübitak vb. etkinliklerde çeşitli projelerde görev aldım. Eğitim alanımın dışında da beni cezbeden en önemli nokta her zaman teknolojik sistemler olmuştur. Bu alanda öğrenmek, gelişmek ve üretmek hayatımı büyük ölçüde etkileyen değerlerden biri oldu.


Bilgisayar ile ilk tanışma fısatını 4 yaşında yakaladım. İlerleyen süreçlerde dijital hizmetler alanında girişimci olarak ilerlemeye başladım. Eğitici ve öğretici sistemlere olan ilgim sayesinde gelişmiş kodlama ve yazılım dillerinden olan PHP, HTML, CSS, C#, Arduino, Mobil Programlama gibi alanlarda çeşitli yetkinlikler kazandım. Bunun yanı sıra grafik ve tasarım araçlarından olan AutoCAT, Photoshop, Adobe XD, After Effects sistemlerinde üst düzey tecrübeler edindim. Edindiğim bu tecrübeler neticesinde hizmet alanımı genişletmeye karar verdim.


Şu an web yazılım ve hosting hizmeti sunan Elinsoft firmasında CTO olarak görev yapmaktayım. Hizmet kanalları olarak ise R10.net, Virgul.net ve Wmaraci.com platformlarında profesyonel hizmetler sağlıyorum. Görev aldığım pozisyonlar ve verdiğim hizmetlere ek olarak üniversite okuyorum. Yürüdüğüm bu yolda birincil hedefim girişimci ruhumu kaybetmeden dijital hizmetler alanında bilinirliğimi arttırmak ve sektörün öncü isimlerinden biri haline gelmektir.

Eğitimim

TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi

Lise (2016 - 2020)

Motorlu Araçlar Teknolojisi dalından mezun olduğum bu okulda yazılım, makine vb. birçok alanda proje yaparak kendimi geliştirmeyi başardım.

Akdeniz Üniversitesi

1. Sınıf (2021 - Devam Ediyor)

Akdeniz Üniversitesi, Antalya'da kurulu bir devlet üniversitesidir. 20 Temmuz 1982 yılında Batı Akdeniz bölgesindeki yükseköğretim kurumlarını da kapsayacak şekilde Antalya’da kurulmuştur. Türkiye'nin en köklü üniversitelerinden biridir.

Yeteneklerim

PHP Yazılım İşleri

PHP özel yazılım yapımı, PHP yazılım düzenleme vb. alanlarda profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyim.

Grafik Tasarım

Logo, Banner, Kartvizit, Konu Tasarımı, Arayüz Tasarımı vb. alanlarda profesyonel bir şekilde hizmet vermekteyim.

Çalışma Deneyimim

Orma A.Ş.

Orma A.Ş.

İş Makineleri Bakım Onarım Teknisyeni (2019 - 2020)

Sn. Şevket Demirel’in kurmuş olduğu Türkiye'nin en büyük sunta fabrikalarından birinde İş Makineleri Bakım Onarım bölümünde görev yaptım.

NATAGRO TARIM İLAÇ İTHALAT İHRACAT DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİC

NATAGRO TARIM İLAÇ İTHALAT İHRACAT DANIŞMANLIK SANAYİ VE TİC

Büro Çalışanı (2020 - 2021)

NatAgro firması üzerinde Büro Çalışanı olarak görev yaptım. NatAgro, 2007 yılından bu yana daha doğal ve sağlıklı ürünler üretmeyi hedef almış ve TÜBİTAK ve KOSKEB üzerinde projelere katılmış ve desteklenmete olan ilaç fabrikasıdır.

ElinSoft İnteraktif Hizmetler

ElinSoft İnteraktif Hizmetler

CTO (2021 - Günümüz)

Bir yazılım firması olan ElinSoft İnteraktif Hizmetler'inde ne kadar CTO olsamda, full stack developer olarak görev yapmaktayım

Genç Host Bilişim Hizmetleri

Genç Host Bilişim Hizmetleri

CTO (2021 - 2021)

Hosting firması olan Genç Host Bilişim Hizmetleri'nde yönetim ekibinin başında olup düzen ve kontrolü sağlamaktayım aynı zamanda geliştirme ve diğer işlerden de sorumluyum.

Glycon Bilgi Teknolojiler

Glycon Bilgi Teknolojiler

CEO (2021 - Devam Ediyor)

Glycon Bilgi Teknolojileri Firmasında Çalışıyorum.